The Rings of Power’ın Yaratıcıları Amazon MGM Studios ile Anlaşmalarını Yeniledi

PM Productions şirketinin sahibi olan ve The Rings of Power’ın yapımcılığını üstlenen Patrick McKay ve JD Payne, Amazon MGM Studios ile yeni bir anlaşma imzaladı.

Yaratıcı ikili, 2022’nin sonbaharında yayınlanan ve Emmy adaylığına layık gösterilen The Lord of the Rings: The Rings of Power dizisinin ilk sezonunu yazmış ve yapımcılığını üstlenmiştir. The Lord of the Rings: The Rings of Power, Prime Video izlenme rekorunu kırmış, dünyanın farklı bölgelerinde de en çok izlenen Amazon Original içeriği olmuştur. Dizinin ilk sezonu yayınlandığı tarihte Nielson izlenme listesinde #1 numara olmuş ve sonraki haftalarda da ilk 4’te yerini korumuştur.

Amazon MGM Studios’un televizyon departmanının başı Vernon Sanders “Bu inanılmaz yolculuğa JD ve Patrick ile beş buçuk yıl önce başladık ve hiç arkamıza bakmadık. Vizyonları ve The Lord of the Rings: The Rings of Power ‘ın rekor kıran ilk sezonuyla beraber elde ettikleri başarı, herkesi şaşırtmaya devam ediyor. Prime Video müşterilerinin, JD ve Patrick’in yeni sezonlar için yaratmaya devam ettiği macera ve dram dolu içeriği tatmaları için çok heyecanlıyız. Dolayısıyla, Amazon MGM Studios olarak, hikaye anlatmakta bu kadar başarılı olan iki yaratıcı isimle iş birliğimizi devam ettirmekten dolayı çok mutluyuz.” açıklamasında bulundu.

Üç yıllık yeni anlaşma kapsamında Amazon MGM Studios ve The Rings of Power’ın tüm televizyon haklarını almıştır. Bu sene yayınlanması beklenen The Rings of Power’ın ikinci sezonunun da yaratıcılığını Payne ve McKay üstlenmiştir. Üçüncü sezonun diğer yazarları henüz belirlenmemiş olsa da ikili hikayenin temellerini oluşturmaya başlamıştır. Dizinin üçüncü sezonunun çekimlerine başlandığında, The Rings of Power’ın prodüksiyonu, Bray Studios’dan Birleşik Krallık’taki Shepperton Studios’a alınacaktır.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x