Bahar ve Nihal Candan’a sorulan ilk soru… Kilit isim Dr. Refik Ersin Eroğlu

Sosyal medya fenomenleri Bahar Candan ve Nihal Candan kardeşlerin gözaltına alındığı ‘kara para aklama’ ve ‘dolandırıcılık’ soruşturmasında, kilit ismin sosyetenin kadın doğum uzmanı olarak da bilinen doktor Refik Ersin Eroğlu olduğu iddia edildi.

YURT DIŞINA KAÇTI

Milliyet’in haberine göre, Nişantaşı’nda kliniği bulunan doktor Eroğlu’nun sözde TMSF’den alacakları otomobillerin listesini kurbanlarına attığı, İstanbul’da düzenlenen toplantılara katılarak mağdurları ikna ettiği öğrenildi. Yurt dışına kaçan ve firari olarak aranan Eroğlu’nun soruşturma kapsamında Kars’ta gözaltına alınan Hacı İsrafil Sağlam aracılığıyla da çok sayıda kişiyi dolandırdığı öne sürüldü.

CANDANLARA ZOR SORULAR

Bu arada Eren Koç ve Onur Apaydın’ın elebaşları olduğu çetenin “vitrin mankenliğini” yapan Bahar ve Nihal Candan kardeşlere sorgu sırasında, dolandırıcılarla ilişkileri soruldu. “Dolandırıcılık olayını bildiğiniz halde neden yetkili mercilere bilgi vermediniz?” sorusu yöneltilen kardeşlere, çetenin dolandırıcılıktan elde ettiği parayı nasıl akladığı da sorulduğu öğrenildi. Candan kardeşlerin ve Hacı İsrafil Sağlam’ın bugün adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

PARALAR AKLANDI

Gözaltında olan ve ifadelerinin alınması beklenen Nihal Candan’ın poliste üç, Bahar Candan’ın ise iki kaydının olduğu ortaya çıktı. Polis, Nihal Candan’ın ismini Gülnihal olarak değiştirdiğini de belirledi. Apaydın’ın, dolandırıcılıktan elde ettiği paraları Candan kardeşler üzerinden akladığı da ileri sürülüyor.

600 FENOMEN MERCEK ALTINDA

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın, sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımları ve lüks hayata dair içerikleri inceleyerek, içerik üreticilerinden bilgi alacağı öğrenildi. Bu kapsamda 600’e yakın sosyal medya fenomenin araştırılacağı belirtildi. Bakanlık, yasalara aykırı durum tespit ederse fenomenlerle ilgili bilgileri diğer kurumlara aktaracak

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x